CESTA K ÚSPĚCHU JE NĚKDY TAK JEDNODUCHÁ

NÁSTROJE, KTERÉ VÁM USNADNÍ ŘÍZENÍ

Níže naleznete několik nástrojů pro ulehčení práce.

Vážení podnikatelé, řídící pracovníci a všichni, kdo máte zájem o usnadnění práce. Zde, na této stránce je několik obyčejných nástrojů, které vám mohou ulehčit práci.

Já sám většinu těchto nástrojů používám téměř denně.

Rád vám je poskytnu a budu rád za vaši zpětnou vazbu, popřípadě nápad na vylepšení, či opravu možných chyb.

Tím, že sám řídím několik společností a v každé z těchto mě zaměstnávají jiné problémy, bude tato stránka tak pestrá jako mé aktivity.

Budu se snažit tabulky a vzory dokumentů průběžně zdokonalovat a doplňovat, aby vše bylo stále v souladu s legislativními změnami.

Může se někdy stát, že budete mít v tabulce názvy, popisky v německém, či anglickém jazyce. Za to se omlouvám, ale vždy máte možnost si názvy a pojmenování upravit podle své potřeby, nebo napište, a já Vám vše upravím.

!!! DŮLEŽITÉ !!!

Níže naleznete nástroje v podobě tabulek, dokumentů a textů, které jsou jen jako vzory pro snadnější práci s vedením Vašeho podniku.

Tyto vzory jsou zabaleny v základním formátu .zip, a to především z důvodu bezpečnosti. Před zabalením a uploadem byly tyto soubory/tabulky vždy kontrolovány antivirovým programem ESET..

eset kontrola zip souborů

foodcost a jak na něj

Všichni, kdož podnikáte v gastronomii, by jste měli mít pod kontrolou vstupní nákladovost potravin, tzv. “foodcost”. Tato tabulka v sobě zahrnuje velké množství potravin rozdělených do základní skupin. Ceny jsou aktuální k prosinci 2019 a jsou převzaty z jednoho velkého dodavatelského obchodu v ČR.

Tabulka ke stažení zde:

finanční výčetka s denním kurzem

Tok peněz, pojem známý z ekonomie, ale pro nás každodenní zatížení počítání hotovosti. Vzhledem k tomu, že se stále více objevuje mimo pohybu české měny i ta zahraniční, a doufám, že euro ještě nějakou dobu zahraniční měnou zůstane, máte zde k dispozici jednoduchou výčetku s přepočtem, a to podle aktuálního kurzu ČNB.
Měnový kurz České národní banky – Definice
Měnové kurzy České národní banky se používají ve smyslu zákona o účetnictví pro přeceňování cizoměnových účetních operací – ohodnocování závazků a pohledávek. Kurzy odpovídají stavu, v jakém se jednotlivé měny obchodovaly v daný den v 14:15 místního času na mezibankovním trhu.
Zdroj: Česká národní banka
Tím, že se kurz automaticky načítá ze stránek, která může být mimo Vaší intranetovou, může se stávat, že Vám firewall Vaší sitě neumožní data do tabulky načítat. Vše bez problému vyřeší Váš IT specialista.

Tabulka ke stažení zde:

fakturace

Původně jsem chtěl vytvořit šablonu, která by vyhovovala mým představám, a protože většina šablom má vždy nějakou slabou stránku, a k tomu já sám používám pro vystavování faktur stránky FAKTUROVAČ.CZ, bylo by ode mne pokritecké Vám tento odkaz na bezvadný projekt nepředat.
Ale i Tak zde během krátké doby šablonu na faktury přidám.
Já však chci zdůraznit, přednosti projektu fakturovač.cz, protože to funguje velice dobře a k tomu je to také zdarma. 🙂

Šablona ke stažení zde:

gastronomický kalendář

NA GASTONOMICKÉM KALENDÁŘI PRACUJEME PRŮBĚŽNĚ. POSKYTNEME VÁM VERZI, KTEROU JSME PŘIPRAVOVALI PRO JEDNU PLZEŇSKOU RESTAURACI. KALENDÁŘ JE ÚMYLSNĚ NEÚPLNÝ, PROTOŽE BY JSTE JEJ MĚLI NASTAVIT NA VÁŠ PODNIK… 🙂

VZHLEDEM K SITUACI OHLEDNĚ COVID-19 OVŠEM BUDOU NĚKTERÉ TERMÍNY NEVYUŽITELNÉ.

Tabulka ke stažení zde:

docházkové listy

Docházkové listy jsou takovým oříškem dnešní doby. Protože mnoho systémů dnes umí přihlašovat zaměstnance přímo v pokladním systému. ALe ne každý máme finance na tyto docházkové systémy. Pro ty z Vás, kteří počítáte u svých zaměstnanců hodiny ručně, nebo i úkolově, jsou určeny tyto tabulky. Jsem připraven Vám v případě potřeby tabulku upravit tzv “na míru” k potřebám Vašeho podniku.

plán dovolených

Plán dovolených je vlastně prostý kalendář, kde je možné zadat případnou dovolenou z předchozího období, zadat nárok na ŘD pro nadcházející období a tím získat přehled o počtu dní, které ještě jednotlivým pracovníkům zbývají. Co je ale důležitější, mimo to, že je to zákonná povinnost, máte přehled o zaměstnancích a můžete si snadnou evidencí zajistit, aby ve stejném období něžádají nástup ŘD pracovníci stejného oddělení a tím jste neohrozili hladký chod Vašeho podniku.

Tabulka ke stažení zde:

pracovní povinnosti

Protože každému z nás se někdy stalo, že se zaměstnanec obhajoval tím, že on to či ono dělat nemusí, připravil jsem pro Vás nějaké vzory na pracovní povinnosti.
Je jen na Vás, jakým způsobem můj vzor využijete. Doporučuji přečíst, vymazat nepotřebné, doplnit podle Vašich požadavků a používat. Není nad to, když zaměstnanec ví, jaké má povinnosti.

základní rozpisy služeb

Zde je vzor základního rozpisu služeb. Neni nikterak složitý, ba naopak, v jednoduchosti je jakási síla. Formulář je upravitelný pro jakékoli Vaše oddělení.

Tabulka ke stažení zde:

vstupní formulář zaměstnance

Každý nový zaměstnancec by měl dát svému zaměstnavateli podepsaný souhlas pro zpracování osobních údajů v souladu s pravidly GDPR. Tento vzor v sobě zahrnuje souhlas, a k tomu je ve vzoru i formulace zavazující informovat v případě jakékoli změny ovlivňující pracovněprávní vztah.

Formulář ke stažení zde:

vstupní školení BOZP a PO

Každý nový zaměstnancec by měl již při nástupu být proškolen na “Bezpečnost a ochranu zdraví při práci” a “Požární ochranu”. Tento formulář Vám zajistí potvrzení o proškolení při nástupu, než bude zaměstnanec proškolen certifikovaným školitelem, které by mělo být jednou v kalendářním roce.

Formulář ke stažení zde:

záznam teplot v souladu s HACCP

Jenoduchá tabulka pro záznam teplot v mrazících a chladících zařízeních. Nezapomínejte i na výrobníky ledu a jejich desinfekci. Vše tedy podle pravidel HACCP. Snad tak předejdete postihům od KHS.

Tabulka ke stažení zde:

Bear-Hugs-logo